Pressiteade

Eesti Naisüliõpilaste Selts
31.07.2017

 

Suvelaager innustab väliseesti noori Eestis ülikooli astuma

 

Täna kogunevad Tartus suvelaagrisse 23 Eesti juurtega noort vanuses 15-19, kellest 17 elavad välismaal ja 6 Eestis. Eestisse kokku tulevad noored on pärit maailma eri paigust: Austraaliast, Iirimaalt, Kanadast, Leedust, Lätist, Norrast, Saksamaalt, Soomest ja USAst.

Eesti Vabariigi 100. juubeliaasta raames ja tähistamaks Eesti Naisüliõpilaste Seltsi 105. aastapäeva, korraldab Eesti Naisüliõpilaste Selts suvelaagri Eestis õppimisest huvitatud Eesti juurtega noortele, kes elavad väljaspool Eesti Vabariiki. Eesti Naisüliõpilaste Selts pakub laagris osalevatele noortele võimalust praktiseerida eesti keelt, tutvuda Eestis õppimise võimalustega ning leida uusi sõpru.

Noortelaagri korraldamise idee sai alguse ühest Eesti Naisüliõpilaste Seltsis peetud arutelust, milles tõdeti, et üheks Eesti tuleviku võtmeküsimuseks on see, kuidas eestlust enda jaoks lahti mõtestame. Sageli kiputakse käsitlema Eesti rahvastikku liiga kitsalt, võttes arvesse vaid Eesti pinnal elavad inimesed. Nii jäetakse kõrvale ligikaudu 200 000 eestlast, kes elavad võõrsil,” selgitab laagri tausta peakorraldaja Ingi Mihkelsoo.

Laagri ühe korraldaja Janne Aule sõnul kiputakse Eesti ühiskonnas väliseestlaste kogukonda liiga vähe väärtustama. “Ometi hoiti just eksiilis elus paljud väärtuslikud traditsioonid, sh ka akadeemilised üliõpilasorganisatsioonid. Nii kunagised sõjapõgenikud kui ka hiljem võõrsile kolinud on Eesti Vabariigi jaoks olulised inimesed,” selgitab Aule.

Laagriga soovime anda oma panuse, et aina rohkem võõrsil elavaid Eesti juurtega noori seoks enda tuleviku Eestiga, tulles siia hiljem õppima, töötama või oleksid oma erialal Eesti saadikud maailmas. Noortelaager on Eesti Naisüliõpilaste Seltsi kingitus Eesti Vabariigile 100. sünnipäeva puhul,” lisab Mihkelsoo.

Noortelaager toimub põhiliselt ülikoolilinnas Tartus, samas külastatakse ka teisi Eesti paiku. Laagri käigus toimuvad mitmekesised tegevused – tutvutakse Eesti vanima ülikooli – Tartu Ülikooliga, viiakse end kurssi YFU õpilasvahetusprogrammiga, külastatakse Eesti Rahva Muuseumi, käiakse Endla rabas matkamas, tehakse väljasõite nii Viljandisse kui Seto Kuningriigi päevadele. Laagri ajakava on kättesaadav lehel www.enys.ee/laager.

Laagri läbiviimist toetavad Eesti Vabariigi Haridus- ja Teadusministeerium ja Eesti Instituut rahvuskaaslaste programmi kaudu, Hasartmängumaksu Nõukogu, Tartu Ülikool, Tartu linn, Eesti Naisüliõpilaste Selts, Eesti Leivatööstus, Epiim, Grüne Fee Eesti, Nopri Talumeierei OÜ, Põltsamaa Felix ning Saku Õlletehas.

Eesti Naisüliõpilaste Selts (ENÜS) on vanim akadeemiline naisüliõpilasorganisatsioon Eestis, asutatud 1911 ning taasasutatud 1988. Seltsi eesmärk on arendada oma liikmeid vaimselt ja seltskondlikult, tugevdada akadeemilist kuuluvust ja järjepidevust. Eesti Naisüliõpilaste Seltsi põhimõteteks on demokraatia, rahvuslikkus, individuaalsus.

Meedia kontaktisik:
Ingi Mihkelsoo, laagri peakorraldaja (ingi.mihkelsoo@gmail.com, 525 8702)

UUDISTE ARHIIV