Võiks öelda, et targad ning haritud inimesed on Eesti üks "maavarasid," mida tuleb hoida. Intelligentsuse ja pideva enese arendamise väärtustamine on ka Eesti Naisüliõpilaste Seltsi liikmetele omane.
Meie vil! Krista Fischer esitati sel aastal Eesti Teaduste Akadeemia akadeemikukandidaadiks matemaatika ja matemaatilise statistika valdkonnas.

✨ Vil! Fischer on Tartu Ülikooli matemaatilise statistika professor, kelle teadustöö põhisuunad on seotud biostatistika ning statistiliste meetodite rakendamisega epidemioloogias ja kliinilistes uuringutes. Näiteks aitab tema töö prognoosida täpsemalt haigusriske suuremates rahvarühmades.

✨Erilise tähelepanu alla sattus vil! Fischer kevadel alanud koroonakriisi ajal ja ta on praegugi valitsust nõustava Covid-19 teadusnõukoja ekspert.

✨Akadeemiku roll on tema nägemuse kohaselt olla omal moel ausa teaduse saadikuks, aidates siin ühiskonda – valitsuse liikmetest lihtinimesteni – usaldusväärsete teadmiste eristamisel kogu meieni jõudvast infomürast, tegemaks nende baasilt otsuseid, mis põhinevad parimale olemasolevale teadmisele.
... Vaata rohkemVaata vähem

Loe tervet postitust

Nädalavahetusel osalesid naisorganisatsioonide esindajad ühisüritusel, milleks oli enesekaitse baaskursused. Seal tutvuti püsti-, lähi- ja maasvõitlusega, kuid sai ka räägitud sellest kas, miks ja mismoodi enesekaitset üldse treenida.
Kahepäevane kursus oli ideaalne võimalus saamaks praktilist pilti sellest, mis enesekaitse on ning mida see endast kujutab. Kuigi nii lühikese ajaga ei olnud võimalik kõike selgeks õppida, siis mõned baasoskused omandasime ikka!

Aitäh tulijatele ja treeneritele Annikale ning Martinile!
... Vaata rohkemVaata vähem

Loe tervet postitust

Eesti Naisüliõpilaste Seltsi liikmete seas on tõeliselt väärika vanuseni jõudnud vilistlasi.
Meie vil! Hinge Mai Raud-Pähn tähistas Rootsis, 2.novembril oma sajandat sünnipäeva! Juubilar on õpetaja, toimetaja, kunstiajaloolane ja etnograaf, eestluse hoidja Rootsis, samuti ERMi sõber ja toetaja.
✨ Vil! Hinge Maid on iseloomustatud kui loomult tagasihoidliku, aga väga abivalmi ja mõistva inimesena.
✨ Ta tunneb end tänagi hästi ja tegutseb praegugi, kirjutab artikleid ja peab loenguid.

Palju õnne ja palju tervist siit Eestist!

(Foto: Alar Madisson/Eesti Kirjandusmuuseum)
... Vaata rohkemVaata vähem

Loe tervet postitust

Erinevus on meie organisatsiooni rikkus. Väärtustagem seda rikkust, saage tuttavaks meie liikmega, kes annab akadeemilise naise olemusele erinevaid varjundeid!
✨ Vil! Karin Torpan on Tartu Ülikooli geograafia eriala doktorant. Tema jaoks on akadeemiline naine püüdlik ega heitu võimatuna näivast ülesandest. Lisaks on üks õige akadeemiline naine viisakas ja oskab vajadusel ka head nalja teha.
✨ Pole asja, millega meie liige hakkama ei saa ja siinkohal me nalja ei tee: vil! Torpani hobi on lammaste kasvatamine!
... Vaata rohkemVaata vähem

Loe tervet postitust