Õnnitleme Seltsi vilistlast fotokunstnik ja kunstiajaloolast Tiina Abelit, kes pälvis Kristjan Raua nimelise aastapreemia!

Vil! Tiina Abelil sai preemia Eesti kunsti ja fotograafia kokkupuutepunkte ning fotograafia sünniga kaasnenud pildimaailma muutusi käsitleva näituse “Pildiplahvatus. Kunst ja fotograafia Eesti 19. sajandi visuaalkultuuris” kureerimise eest Kumu kunstimuuseumis ning pikaajalise ja kõrgetasemelise näituste kureerimise eest Eesti Kunstimuuseumis.

Preemiad suurusega 2240 eurot ja Enn Johannese kujundatud medalid anti laureaatidele üle pidulikul tseremoonial Tallinna Raekojas 19. mail 2014.

Kristjan Raua nimeline aastapreemia on vanim kunstipreemia Eestis, mida tänavu jagati 42. korda, preemiat annavad ühiselt välja Eesti Kunstnike Liit ja Tallinna Linnavalitsus. Kristjan Raua preemia omistatakse eelmise aasta jooksul valminud või esmakordselt avalikustatud kunstisündmuse eest kunstnikule, kunstiteadlasele või loomingulisele rühmale, välja antakse neli võrdväärset preemiat. Erandina võidakse preemia määrata varem valminud tööde või elutöö eest. Preemia laureaatide hulgas on eesti kunstnike ja kunstiteadlaste paremik, nende looming on pälvinud kunstimaailma konsensusliku tunnustuse. Nii nagu Kristjan Raua enda looming, on ka preemiaga pärjatute loodu loodetavalt osa Eesti kunsti tüvitekstist.

UUDISTE ARHIIV